Які плити перекриття вибрати – ПК чи ПБ?

Які плити перекриття вибрати ПК чи ПБ? Різниця між ними може бути заплутаною, але досвідчені фахівці можуть вам допомогти зробити правильний вибір. ПК плити зазвичай зроблені з бетону, який піддається екструдуванню під тиском, що робить їх більш міцними та витривалими. З іншого боку, ПБ плити складаються з бетону, арматури та полістиролу, що робить їх легшими та ефективнішими для теплоізоляції.

Якщо вам потрібні плити перекриття для великих навантажень, то ПК плити можуть бути кращим варіантом. Однак, якщо ви шукаєте більш легкі та економічні плити для помешкань, то ПБ плити можуть бути кращим варіантом. Незалежно від вашого вибору, зверніть увагу на розміри та вагу плит, щоб забезпечити їхню правильну установку та безпеку.

При виготовлені плит арматуру поміщають у форму і проводиться заливка бетоном. За  допомогою вібраційного столу забезпечується рівномірне заповнення форми розчином. Після формування відбувається тепло/волога обробка парою з дотриманням температурного режиму.

При виробництві плит перекриття ПБ процес йде інакше.Вироби з маркуванням ПБ виробляються методом безперервного безопалубочного формування. Суть технології в тому, що вироби формуються на підігрітій металевій підлозі і армовані вони попередньо напруженими тросами. Формуюча машина рухається по рейках, залишаючи за собою безперервну стрічку залізобетону, яку накривають теплоізоляційним матеріалом, прогрівають і розрізають на відрізки потрібної довжини.

Какие плиты перекрытия выбрать - ПК или ПБ?

Різниця плити пк і пб

Переваги плити перекриття ПБ:

• Якість лицьових поверхонь (робочі поверхні обробляються спеціальною розгладжуючою машиною, що забезпечує кращу гладкість і рівність);

• Ідеальність форми дозволяє в майбутньому економити на вирівнюванні потолків та стяжок під підлогу;

• Відсутність тріщин поверхневого натягу бетону;

• Будь-яка довжина в діапазоні від 1,8 м до 12,5м. з точністю до 10 см

• Широкий спектр навантажень (від 600 до 1450 кгс / м2);

• Попереднє напруження незалежно від довжини плити; • Відсутність монтажних петель. Це не недолік – при монтажі використовуються спеціальні траверси, або стропи крана продіваються під плити.

• Можливість розпилу ЖБ плити під кутом до 45 °.

Коли бетонна плита ПК виходить завеликих розмірів, “деякі фахівці” роблять її обрубування. Це може визвати розвалення плити, внаслідок порушення армування. У місцях обпирання плит перекриття закладається додатковий армуючий каркас, а при обрізанні він порушується. Робити це категорично не можна.

Плити ПБ виготовляються з бетону вищої якості. Їх габаритні розміри більш точні, поверхня більш гладка. Плити ПБ знаходять все більш широке застосування в будівництві, так як їх якість значно вище ніж у ПК.