Плити перекриття чи моноліт

Переваги міжповерхового перекриття бетонними плитами над виготовленням монолітного перекриття

Плити перекриття чи монолітні перекриття – це два типи перекриттів, які часто використовуються в будівництві. Плити перекриття складаються з готових елементів, що з’єднані разом, в той час як монолітні перекриття створюються шляхом заливки бетону в підготовлені форми.

Вибір між цими двома типами перекриттів залежить від ряду факторів, таких як розмір будівлі, навантаження на перекриття, бюджет будівництва та інші.

Якщо ви плануєте будувати невелику будівлю з невисоким навантаженням на перекриття, то плити перекриття можуть бути оптимальним вибором, оскільки вони забезпечують ефективне використання матеріалів і легко монтуватися. У разі ж будівництва більш великої будівлі зі значними навантаженнями на перекриття, монолітні перекриття можуть бути більш підходящим варіантом, оскільки вони забезпечують більшу міцність та довговічність.

Розуміння різниці між цими двома типами перекриттів допоможе вам зробити правильний вибір для вашого будинку або будівлі. Тому зверніться до нас і ми допоможємо вам визначитися з оптимальним варіантом під ваші потреби і бюджет.

Недоліки монолітного перекриття.

Якщо ми говоримо про приватне житлове будівництво, то найбільш зручним варіантом є використання залізобетонних плит перекриття пустотних. Якщо ж використовувати монолітні перекриття, то Ви неминуче зіткнетеся з невиправдано високими витратами. Як правило, моноліт використовується будівельниками тільки тоді, коли використання плит перекриття не можливо технічно. Крім того, монолітне перекриття обходяться в більшості випадків дорожче, ніж плити перекриття, в той час як за технічними характеристиками залізобетонні плити в рази перевершують монолітні плити.  

Плити перекриття чи Моноліт – Економія коштів і часу

Коли площа будівельного об’єкта невелика, то застосування монолітних плит буде фінансово невиправданим заходом. Коли ж площі перекриття великі, то моноліт не зможе забезпечити достатнього рівня міцності. Як правило, виробництво монолітних плит – це завжди витратний за часом захід, крім того, потрібні значні витрати будівельних інструментів і великого числа матеріалів. Виробництво монолітних плит вимагає установки опалубки, заливки бетону, зміцнення всієї конструкції арматурою, організації необхідних опор, тужіння 28 діб всієї конструкції. Відразу відзначимо, що процес цей досить складний. Залізобетонні перекриття здатні забезпечити досить рівні поверхні для підлоги і стелі, що досить важко отримати при застосуванні монолітного перекриття. 

Великий недолік монолітного перекриття – низькі ізоляційні характеристики моноліту.

Переваги залізобетонних плит:

На відміну від ЗБВ монолітна плита набагато гірша з точки зору ізоляції. Моноліт резонансом передає на нижні поверхи всі шуми. З теплоізоляцією спостерігається та сама ситуація, що зі звукоізоляцією. Такі властивості ЗБВ пояснюються тим, що вони виготовлені з напруженого бетону. Дана їх особливість забезпечує їм також високу міцність. Безсумнівно, позитивно на залізобетонних плитах перекриття позначається і те, що їх завжди виготовляють відповідно до ГОСТ та ТУ, що дозволяє забезпечити їх захист від перегинання і провисання. Усередині залізобетонних плит перекриттів знаходиться сталева арматура, яка в процесі виробництва перебуває під великим натягом і великою напругою в спеціальній формі-опалубці. При виробництві на будівельному майданчику монолітних плит цього домогтися просто неможливо. Неможливо передбачити якість і надійність монолітних плит. Це залежить від великої кількості факторів. Тоді як залізобетонні плити перекриття виробляють повністю відповідно до розроблених стандартів, в заводських умовах з належним рівнем технічного контролю.  Тепер про пожежобезпеку. Монолітні плити при високих температурах можуть легко провиснути, зігнутися або скрутитися. Також монолітні перекриття характеризуються великою вагою, а тому це вимагає потужного фундаменту, а також певних розрахунків при здійсненні проектування опор будівлі. Застосування монолітних плит перекриття є виправданим тільки тоді, коли встановити бетонні плити перекриття не є можливим. В основному така ситуація виникає при будівництві на ділянках малих розмірів, а також при будівництві споруд складної форми. 

Економія.  

Таким чином, економія від використання ЗБВ плит перекриття в порівнянні з монолітом досягає 30%, виробництво монолітних плит в переважній більшості випадків складніше, ніж придбання залізобетонних плит перекриття, та й міцність разом з ізоляційними характеристиками у заводських ЗБВ плит вище. 

назад ПЛИТИ ПЕРЕКРИТТЯ