Способи посилення плит перекриття

Якщо вже сталося і Ви замовили / купили плити не у нас то можливі різні ситуації в процесі перевозки, монтажу чи зберігання: 

       Різноманітні дефекти говорять про необхідність замінити, та посилити плити перекриття.

До таких дефектів належать і тріщини ( поперечні, поздовжні або діагональні), і брак шару бетона для захисту арматури, та помітні корозії. Тріщини й дефекти появляються через те, що несуча здатність цих компонентів вже закінчилась. Найбільш поганими є поперечні тріщини на плиті. Для початка, давайте дізнаємось,  за якими  причинами появляються ці тріщини.  

     Найпоширеніші – усадочні тріщини, які дуже маленькі. Вони появляються в результаті затвердіння бетона. Часто тріщини появляються через порушення при будівництві і при не правильному монтажі. Коли  плита дуже довга і її треба обрізають в потрібному місці. Робити це  заборонено  якщо у плит перекриття знаходиться подовжна напружена арматура, яка в цьому стані натягується на каркас при бетонувані. Коли цю плиту обрізують, то її несуча здатність знижається в декілька разів. Ми радимо вам замість заміни  плит, робити їх посилення.

Способи посилення плит перекриття
     Якщо ви знайдете на плиті поперечні тріщинки, краще демонтувати або замінити. Але  часто не стає на це грошей  і часу, тому радимо влаштувати в даному місці підпірну стіну. Але ця плита вже не може витримувати серйозні навантаження. Якщо ви помітили  тільки поздовжні або діагональні тріщини на плиті, то є ще шанс змінити ситуацію. Такі тріщини говорять про перенепруження, яке можна усунути.  
     Усилення плит перекриття з порожнечою, роблять за  схемою:
  Над пустотами в  плиті сверлять невеликі дирки. Головне визначити, де внутрішні порожнини, щоб не пошкодити плиту робочим інструментом. Тоді в отвори ставлять армату. За допомогою дротів формують каркас Після цього отвори бетонують, і гарно трамбують. Головне не забувайте, ставити плити на певні підпірки, що дає вам безпеку і захист від можливого обвалення. Не спішіть прибрати такі підпори, нехай  простоять під плитами протягом тижня. Є й другий спосіб посилити плити. Це взяття усієї плити в сталеву обойму. Цей спосіб дуже тяжкий, бо треба мати доступ до усіх поверхонь опори плити.  
назад ПЛИТИ ПЕРЕКРИТТЯ