ВИСОЛИ НА ЦЕГЛІ

СПОСОБИ ЗАПОБІГАННЯ

Купили облицювальну цеглу? Не встигли майстри об’єкт здати, а на цеглі вже якісь білі плями? Що це? Брак цегли або цементу?

    Це найбільш часте питання, яке задають клієнти, купуючи як облицювальну, так і рядову цеглу:

   Як боротися з висолами на поверхні цегли? Адже білі сольові плями й розводи іноді місцями з’являються на готовій цегляній стіні після завершення етапу кладки.

   Подивіться на дату виготовлення цегли на етикетках піддонів – на заводі стояла 5-6 місяців і приїхала без відтінку, а у вас побіліла?

  Відповідаємо: висоли на цеглі можуть з’являтися в результаті переміщення солей з розчину кладки, дощової та ґрунтової води, цегли, повітря на лицьову поверхню фасаду. Якщо по науці, даний факт може мати місце в випадку, коли вода і частинка цементу, який бере участь в цегляній кладці, зв’язуються з перебуваючим в атмосфері вуглекислим газом і утворюють нове карбонатне з’єднання.

   Насправді, причин утворень висолів – дуже багато. Адже основне джерело висолів – сіль, надмірний вміст якої в силу своєї пористої структури неодмінно «поглине» цегла. Причому, забруднена атмосфера відіграє далеко не останню роль в утворенні висолів. Адже наявні в повітрі «сторонні» гази здатні утворювати при підвищеній вологості різні шкідливі речовини. Так, наприклад, сірчана кислота, вступаючи в реакцію з гідратом оксиду кальцію в розчині для кладки, утворює гіпс, який і виявляється на поверхні цегли у вигляді білястого нальоту.

Кращий спосіб боротьби з висолами – не допустити їх утворення

    Щоб сольові плями не з’являлися на поверхні Вашого будинку, необхідно слідувати наступним рекомендаціям:

  • Місця де буде проходити цегляна кладка прокладаєм рубероїдом, щоб солі з вологою від фундамента не мали доступу до цегли.
  • Використовуваний для розчину цемент повинен бути свіжим, а не купленим заздалегідь або з нагоди торік. Сам же розчин для цегляної кладки повинен бути густим.
  • Не вести кладку цегли в дощ. Навіть при найменшому дощі зупиняти роботу і накривати готову кладку.
  • Щодня, незалежно від погодних умов, накривати цегляну кладку на ніч.
  •  До початку робіт розкрити піддони доставленої на об’єкт облицювальної цегли і дати їй пару днів для провітрювання.
  • Не затягувати цегляну кладку до холодів. Намагатися швидше вивести стіни під дах.
  •  Після повного висихання цегляної кладки по можливості покрити лицьову частину захисною гідрофобною речовиною, а саме краще це зробити перед початком мурування – кожну цеглину з відкритого піддона обробити гідрофобізатором. Це буде 100% гарантія.

     Гідрофобізатори захищають поверхню будівельних матеріалів покриваючи їх проникаючою в середину захисною плівкою. Принцип дії схожий як у грунтовки глубокого проникнення. При обробці ділянок стін облицювання і швів, на поверхні матеріалів утворюється водозахистна плівка, яка не тільки перешкоджає проникненню вологи всередину, але і захищає від виходу солей назовні. Як правило при нанесенні плівка напівпрозора, а після висихання стає прозорою, що зберігає природний колір будівельних матеріалів. Слід знати, що витрати на гідрофобізацію в кілька разів менші вартості ремонту фасаду від наслідків проникнення в нього води. Адже висоли – це не найнеприємніше: є ще й руйнування цегли, погіршення теплоізоляції і промерзання стін, цвіль на внутрішній частині стіни і т.п. Від усього цього рятує та сама плівка на стінках, яка утворюється при нанесенні гідрофобізатора. І тому ми рекомендуємо: обов’язково проведіть гідрофобізацію, якщо Ви зайнялися очищенням стін від висолів! Зробіть так, щоб Ваші витрати на очищення не опинилися викинутими на вітер.

    Атлас Дельфін – консервант для бетонних та цегляних робіт. Гідрофобізатор Літос – 150гр/5л(13гр/м2) – засіб гідрофобізатор і антисептик для обробки фасадів.

    І, головне – звертайтеся до професіоналів! Уявна економія на старті будівництва часто обертається додатковими витратами на переробки та виправлення помилок горе-виконробів.