Купили облицювальну цеглу? Не встигли майстри об’єкт здати, а на цеглі вже якісь білі плями? Що це? Брак цегли або цементу?
Це найбільш часте питання, яке задають клієнти, купуючи як облицювальну, так і рядову цеглу:
Як боротися з висолами на поверхні цегли? Адже білі сольові плями й розводи іноді місцями з’являються на готовій цегляній стіні після завершення етапу кладки.
Подивіться на дату виготовлення цегли на етикетках піддонів – на заводі стояла 5-6 місяців і приїхала без відтінку, а у вас побіліла?
Відповідаємо: висоли на цеглі можуть з’являтися в результаті переміщення солей з розчину кладки, дощової та ґрунтової води, цегли, повітря на лицьову поверхню фасаду. Якщо по науці, даний факт може мати місце в випадку, коли вода і частинка цементу, який бере участь в цегляній кладці, зв’язуються з перебуваючим в атмосфері вуглекислим газом і утворюють нове карбонатне з’єднання.
Насправді, причин утворень висолів – дуже багато. Адже основне джерело висолів – сіль, надмірний вміст якої в силу своєї пористої структури неодмінно «поглине» цегла. Причому, забруднена атмосфера відіграє далеко не останню роль в утворенні висолів. Адже наявні в повітрі «сторонні» гази здатні утворювати при підвищеній вологості різні шкідливі речовини. Так, наприклад, сірчана кислота, вступаючи в реакцію з гідратом оксиду кальцію в розчині для кладки, утворює гіпс, який і виявляється на поверхні цегли у вигляді білястого нальоту.

